13 03 2008

YENİ KADİFE İPLE ETOLÜM.

ETOL ETOL ETOL YENİ ETOLÜMÜ ÇOK SEVEREK YAPTIM VE GİYDİM. ASIL MODELİ SAKALLI BEYAZ İP VE JANJANLI DENİLEN DANTEL İPLE İDİ... YÜNCÜ DE DE SİYAH SAKAL VE SİYAP PIRILTILI İP İLE OLAN MODELİNİ GÖRMÜŞTÜM.

HEMEN EVE GELDİM. KAHVERENGİ KADİFE İP(HANİ KALIN ATKI ÖRÜLEN İPLERDEN) VE PIRILTILI KAHVERENGİ İP ALDIM.

8 NO ŞİŞ İLE 90 İLMEK BAŞLADIM... İLK ÖNCE KADİFE İP İLE 5 SIRA HAROŞA ÖRDÜM. (İKİ TARAFTAN 10 SIRA OLUYOR) SONRA PIRILTILI İPE GEÇTİM. AYNI GENİŞLİKTE ONU DA GÖRDÜM..

2. SIRA KADİFE İPE GEÇTİĞİMDE ARALIKLI OLARAK 7 İLMEK EKSİLTTİM. İLMEK SAYIM 83'E DÜŞTÜ. YİNE HAROŞA ÖRDÜM.. TEKRAR İNCE İPE GEÇTİM.

3. SIRA KADİFE İPE GEÇTİĞİMDE YİNE ARALIKLI OLARAK 7 İLMEK EKSİLTTİM. İLMEK SAYIMI 76'A DÜŞÜRDÜM. TEKRAR PIRILTILI İPTEN AYNI KALINLIKTA ÖRDÜM.

4. SIRA KADİFE İPE GEÇTİĞİMDE YİNE 7 İLMEK KESTİM.. BİRAZ FAZLA DA OLMUŞ OLABİLİR. ASLINDA ÖRNEĞİ PEK SAYARAK YAPTIĞIM SÖYLENEMEZ. BURASI OMUZ OLUYOR. BİRAZ DARALTMAZ OMUZUN ŞEKLİNİ BELİRLİYOR. SONRA BİTİRDİM. İKİ YANLARDAN SADECE KADİFE OLAN YERLERİNDEN PIRILTILAR ALTTA KALACAK ŞEKİLDE KADİFELERDEN İLMEK ÇIKARDIM. YAKLAŞIK 14 İLMEK KADAR. BAĞLANTI YAPACAĞINIZ İSTEDİĞİNİZ BOYDA ÖRÜN. DİĞER YANDANDA SADECE KADİFELERİNDE 14 İLMEK ÇIKARTIN. ÖRÜN ORTADAN BAĞLAYIN. OMUZDA RAHATÇA TUTUBİLECEĞİNİZ BİR ETOL. GELİNLER İÇİN BEYAZ SAKAL VE BEYAZ PIRILTILI YA DA DANTEL İPLE ÖRÜYORLAR O DA ÇOK GÜZEL OLUYOR. DENEYİN 2 SAAT BİLE SÜRMEDEN BİTEBİLEN BİR ETOL.

935
0
0
Yorum Yaz